Adisyon Sistemi ile Ürün Analizi Sonuçlarını Fırsata Çevirin Önde Başlayın.

Adisyon Sistemi ile Ürün Analizi sonuçlarını fırsata çevirmek, ürün  gruplarını etkin bir şekilde geliştirmesi, pazarlaması ve yönetmesi için oluşturulan strateji ve operasyonların tamamını  ifade eder. Ürün Analizi, zaman içinde  farklı işletme ele alma, müşteri memnuniyetini arttırma, rakipler karşısında avantaj sağlama ve işletmenin ve sistemin verimini artırma gibi çok yönlü hedefleri planlamaktadır. Adisyon Sistemi ile Ürün Analizi yaparak Müşteri Analizi ,Rakip Analizi , Sektör Analizi ,Zaman Yönetimi ,Depo Takibi ,Sipariş Yönetimi  konularında bir adım önde olursunuz .Bununla birlikte, Adisyon Sistemi ile Ürün Analizi yaparak kurumsal yapının temellerini atarak firmamızı şehirlere ,ülkelere göre ölçeklendirip büyütme imkanına sahip olabiliriz.

Adisyon Sisteminin  Önemi Nedir?

Adisyon Sistemi ile Ürün Analizi yapmak , Sisteme giren ve çıkan bütün verileri toplayıp size sunarak hata yapma olasılığınızı düşürür.

 • Personel Yönetimi :İşletmelerde çalışan garson , paketçi , kasiyer , patron gibi farklı kullanıcılara farklı şifre tanımlayarak , personeller arasında karışıklık çıkmasının önüne geçmektedir.
 • Sipariş Listesinin Oluşturulması: Bazı saatlerde yaşanan yoğunluk olsa bile masa başında alınan siparişler sistem üzerinden aynı anda mutfağa maşa sipariş fişi olarak iletilir ve karışıklık önlenmiş olur.
 • Paketçi Takibi: Siparişlerin en kısa zamanda doğru adrese iletilebilmesi için paketşilerin , siparişlerini adrese göre takip edeceği listeyi oluşturur , paketçi çalışanlar arasında planlama yapılmasına katkı sağlar.
 • Stok Takibi: Bir yandan personel ve satışlarla uğraşırken sistem sizin yerinize , önceki stoktan satışları düşerek güncel stok bilgisini size iletir.
 • Maliyet ve Satış Takibi : Sisteme kayıt yapmış olduğunuz masraf , malzeme,ödeme ,satış ve personel v.b. gelir giderleri size sunarak ne kadar ciro yaptığınızı ,ne kadar kar etiğinizi anlık olarak takip edebilirsiniz.
 • Ürün Analizi: Satış ve Maliyet raporlarınızı size sunarak hangi ürünlerin iyi ya da kötü olduğunu inceleyebilirsiniz.
 • Şubeler Arası Veri Aktarımı Ve Verilerin Depolanması:Birkaç şubeniz olsa dahi sistem aktif bir şekilde çalışıp sizlerin hangi şube de ne kadar satış yaptığınızı raporlar.

Sonuç olarak, Adisyon sistemi Ürün analizi yapmak  ürünün maliyet,stok ,sipariş,ve satış kısımlarında kolaylıklar sağlayarak karmaşıklığa son vermekte en nemlisi Ürünlerinizin analizini yaparak sizleri doğru yönlendirmektedir.

Adisyon Sistemi İle Ürün Analizi Nasıl Yapabilirim?

Sistem üzerinde ürün bilgileri girildikten ve satışı yapıldıktan sonra ; size hangi kategorideki ürünün satışının fazla olduğunu mevsimsel olarak hangi ürünlerin az satıldığını  , hangi saatlerde hangi ürünün satışının arttığının , az satılan ürünlerle ilgili düzenleme veya kampanyalar yapmanız gerektiği analiz sonucunda görülecektir.

Adisyon Sistemi ile Ürünlerimizi  Analiz etmezsek Hangi Sorunlarla Karşılaşabiliriz?

Ürünlerimizi analiz etmezsek birçok ciddi sorunla karşılaşabiliriz.En önemlisi hangi sorunun ne zaman ortaya çıkacağını bilemeyiz ,sorun çıktığı anda yoğun olmamız ihtimalinde ;

 • Müşteri Kaybı : Müşterinin sevdiği ürünleri kampanya oluşturmayarak müşteri kaybına uğrayabiliriz.Satıştaki azalmayı takip ederek müşteki anketi oluşturarak ürünün satışının   yüzde kaç azaldığını ve arttırılması için ek seçenekler sunabilme imkanı sağlar.Müşteri memnuniyetinin azalmasına izin vermez.
 • Yanlış Ürün: Ürünlerimizi doğru bir şekilde takip edemeyerek ,ürünlerin mevsimsel ve saat olarak ne zaman kaç tane alınıp satılacağına karar vermemiz zorlaşır.
 • Zararın Geç Farkedilmesi: Bir üründe yaptığımız bir hata ,  hatayı farkedene kadar ki zaman diliminde satın almış olduğumuz  ürüne harcadığımız paradan ,taşınma sürecindeki vakitten ve ürünün depoda kapladığı alandan zarar etmiş oluruz. Halbuki doğru ürün seçseydik , zarar etmiyecek vakit kazanıcak ve kar edip müşteriyi memnun edicektik.
 • Sorunların Üst üste gelmesi: Analiz yapılmayan bir ürünün sorun çıkarıcağı aşikardır. Fakat sorunun ne zaman çıkacağını tahmin etmek zor aşamalardan geçmektedir. Bir üründeki sorun ürünün başka ürünle karıştırıldığı veya seçenek olarak  verilme ihtimali değerlendirildiğinde  diğer ürünleri  korumak imkansızdır. Kampanyalar ve satışlar olumsuz etkilenicektir.

Adisyon Sistemi ile Ürün Analizi Nedir , Neden Bu kadar Önemli, Avantajları Nelerdir?

Ürün Analizi ve Analizin Avantajlarından bahsedicek olursak , Bir ürünün hazırlaması , Üretilmesi , taşınması , üretim süresi , maliyeti ,depolanma süresi ,raf ömrü,etiket fiyatı ,hangi yaş grubuna hitap ettiği,hangi saatlerde satıldığını ,ne zaman kaç tane satıldığını ,satışının artıp artmadığını takip eden bir sistemin verdiği sonuçlar bir ürünün analiz raporunu bizlere iletir.Avantajarını şöyle sıralayabiliriz;

Ürünün Zararının Minimize Edilmesi:Analiz sonucunda gördüğümüz hataları düzeltmek bizim için önemi büyüktür.Zamanla yarışırcasına , ekip ve doğru   iş planlaması yaparak zararımızı en kısa zamanda azaltabiliriz.

Doğru Zamanda Müdahale edilerek Zaman Kaybının Önlenmesi:Analiz sonucu bize hangi ürünlerde sorunların arttığını ve sorunların erken teşhis yoluyla farkederek sorunların önüne geçmemize ve zamandan tasarruf etmemize olanak sağlar.

Müşteri Memnuniyeti:Analiz sonucu sipariş veren müşterilerin çoğunlukla hangi ürünleri sipariş verdiğini ve hangi ürünleri bir daha sipariş vermediğini tespit etmemiz gerektiğini sipariş edilmeyen ürünlerde sorun olduğunu bize gösterir.

Adisyon Sistemi ile Ürün Analiz Sonuçları Nasıl Değerlendirilmelidir?

Ürün Analizi yapılırken ;hangi ürünün hangi saatlerde fazla satıldığını tespit ederek o saatlerde yoğunluk yaşanacağının ve hazırlık yapmamız gerektiği ile alakalı bize uyarı verir. Ürünün Satış miktarındaki azalma veya artma  tespit edilerek kar ede ürünlerde kampanya oluşturmamız gerektiği kar etmeyen ürünler yerine farklı denemeler yapmamız gerektiğini bize iletir.

Adisyon Sistemi ile Ürün Analizini Hangi Periyotlarla Yapmalıyım?

Ürün Analizini ürünün özelliklerine göre ;saatlik, günlük haftalık , aylık , mevsimsel yapmak mümkündür. Sorunu tespit etmek için ürünü belli periyotlarda inceleme altına almak avantajımıza olacaktır.

Adisyon Sistemi ile Ürün Analizi Yaparak Satışlarımı Nasıl Arttırabilirim?

Analiz veri sonuçları takip edilerek , bir üründeki sorunlar tespit edilip aşama aşama çözülerek , Çok satan ürünlerimizi kamppanya ,2.sipariş indirimi gibi düzenlemeler sunarak müşterilerimizi memnuniyetini müşteri sayımızı arttırabilir ,marka yolunda gerekli adılmarı atmış oluruz.

Ürün Analizi ; işletmelere ürünün maliyet yönetimi , stok yönetimi ,sipariş yönetimi ,personel yönetimi ve satış yönetimi alanlarında sorun olup olmadığını ve sorun varsa sorunları listeleyip çözüm planının en kısa zamanda devreye girmesi gerektiği ile  ilgili bize ipuçları vermektedir.

Ürün Analizi ,Müşterilerimizin bize hangi ürünü ne kadar sevdiği ,neden seçtiği , işletmemizin müşteri kitlesinin yaş aralığı , hangi kampanyaları sevdiği ile alakalı bilgiler verir.